מחסן תחפושות ותלבושות הארנב הלבן
LOGO 2020.jpg

אודות עדי אנה טלז'ינסקי

Adi Anna Telezhynski
הארנב הלבן

הארנב הלבן הינו סטודיו לעיצוב וייצור תלבושות ומיצבי אמנות עבור הפקות גדולות.

*הבהרה לקראת פורים: אנחנו לא מחזיקים מלאי

אין השכרה/מכירה ללקוחות פרטיים.
 

היסטוריה
הארנב התחיל את דרכו ב-2016 בחוות סוסים באיזור השרון, עמוק בתוך קהילת מידברן. זה היה מחסן תלבושות עצום עם אוסף של עשרות אלפי תלבושות במה ושימש מקום עליה לרגל למאות אנשים לפני פסטיבלים ואירועי פורים. לפני כל מידברן היינו משכירים תלבושות ובמקביל בונים מיצבי אמנות בשטח החווה.

רגע לפני פורים, בשנת 2020 החלטנו להתמסר לרוח היצירה החופשית שלנו, פתחנו חנות בתל אביב ומכרנו את כל אוסף התלבושות הענק שלנו.

היום
אנחנו מאושרים לומר שאנחנו רק יוצרים.
הארנב הלבן פועל כסטודיו - עיצוב וייצור לפי הזמנה.

אנחנו עושים את מה שאנחנו הכי טובים בו - ממציאים דמויות. כאלה שאפשר ללבוש על הבמה, וגם כאלה שאפשר להציב במרחב הציבורי.

 עדי אנה 

עדי אנה טלז'ינסקי היא מעצבת, אמנית, יזמת ומהנדסת תוכנה. עדי נולדה באוקראינה בברית המועצות לשעבר. שם לימדה את עצמה לקרוא בגיל שלוש ולמדה תפירה מסבתא ואמא. היא הייתה חלק מלהקת מחול מקצועית החל מגיל ארבע, והופיעה על במות אוקראינה עד שעלתה לישראל בגיל שתיים עשרה.

מגיל קטן היא מתעניינת גם בתחומים מדעיים וגם באלה האומנותיים. אחרי רילוקיישן לאוסטרליה וכמעט עשור בהייטק בתור מתכנתת ומרצה לתוכנה, בחרה לעשות שינוי חד ולעסוק בעיצוב ואמנות.

עדי הקימה את הארנב הלבן העוסק בתלבושות עבור אומנויות הבמה, ואת קבוצת האמנות פוגארה היוצרת מיצבי תאורה גדולי ממדים.

כיום היא עוסקת בעיצוב תלבושות לטלויזיה, ויצירת מיצבי אמנות למרחב הציבורי, לצד מחקר עיצוב  בבצלאל האקדמיה לאמנות ועיצוב.
 

השכלה

לעדי אהבה גדולה ללימודים ואחרי שלמדה מתמטיקה בטכניון, ביא סיימה תואר B.Sc דו-חוגי במדעי המחשב ומזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב.

לאחר מכן בחרה להעמיק בתחום העיצוב והאמנות ולמדה עיצוב במה באוניברסיטת תל אביב.

כיום היא סטודנטית לתואר שני בעיצוב תעשייתי, מסלול טכנולוגיה, בבצלאל.

אמנות ומדע 

עדי משלבת בין תחומים מתמטיים ולוגיים לבין עיצוב ואמנות. בתהליך עיצוב התלבושות לצד שימוש בטכנולוגיות מתקדמות היא משלבת עבודה ידנית וקראפט. 

בשנת 2019 הציגה תלבושות קינטיות העשויות מקרטון לכבוד 500 שנה למותו של דה וינצ'י במוזיאון המדע. 

יחד עם קבוצת האמנות פוגארה הציגה מיצבי תאורה טכנולוגיים בפסטיבלי אור בארץ ובחו"ל.
בשנת 90

בשנת 2021 הציגה תערוכה של שמונה פסלים קינטיים בספארי, רמת גן.
 

Press

רגע לפני הגמר: הכירו את האנשים מאחורי המסכות
בתקופה שפלאפל היה בסה"כ חצי מנה והתרנגול עוד לא שיגע מדינה שלמה, כמה אנשים מוכשרים עבדו במרץ על התחפושות שכולנו רואים היום בתוכנית הזמר במסכה. רגע לפני ששלישיית הגמר תחשוף את הזהות המסתורית שלה, חזרנו אחורה בזמן והצצנו אל מאחורי הקלעים. אז למה התחפושת של הדרקון הכי נוחה, ואיזו סקיצה התקבלה ישר לתוכנית? /
 מאקו
Mako.png
היא מתכנתת ומתמטיקאית אבל גם בונה מיצבי ענק. היא רקדה עם אוקראינים, עבדה כהייטקיסטית באוסטרליה ובשיאה ניהלה עסק שכלל 30 אלף תלבושות. בדרך היו גם מגורים בקומונה ומערכות יחסים אלטרנטיביות. אורח החיים הכי גרנדיוזי שאפשר לחשוב עליו הוביל את עדי אנה טלז'ינסקי להגשים את החלומות שלה על במת "הזמר במסכה". רגע לפני הגמר, קבלו את מדריך טלז'ינסקי לאיך הופכים קש לזהב / מגזין סוף השבוע של מאקו
AdiAnaMain466_1_autoOrient_w.jpg
רוצים לפגוש את חיות הפלא מארץ מוזרזיבר?

התערוכה הייחודית מסוגה מזמינה את הילדים לצאת מהמסכים ולהלך בין דפי ספרי פופ-אפ ענקיים, מהם יוצאות דמויות דמיוניות המורכבות משילוב של שני בעלי חיים ממשפחות שונות. מה שיוצר חיית פלא מעולם דמיוני הנקרא: "מוזרזיבר". בין ההכלאות תגלו את העטלמור, החתולפה, המרברגלמה, הפילגווין, השימפנווס, הסוריקתנין והיענחש.
/ תערוכת פסלים בספארי

video cover.png
מעצבת התלבושות של התוכנית שמשגעת את המדינה, "זמר במסכה",
חושפת את כל הסודות מאחורי הדמויות המסתוריות. / מגזין "את" 
מעצבת התלבושות של הזמר במסכה מגזין את

אין ספק שהשאלה הגדולה של הזמר במסכה עוד משגעת את כולנו, אבל אם יש משהו אחד שמצליח לגנוב את ההצגה מכל המפורסמים, אלו התחפושות המטורפות שעוצבו ונתפרו במיוחד במשך חודשים שלמים. עכשיו, עדי אנה טלז'ינסקי, מעצבת התלבושות של התוכנית, מגלה את הסודות מאחורי הקלעים / גלית גוטמן ויואב לימור

מעצבת התלבושות של הזמר במסכה

מנחם הורוביץ הלך לבדוק מקרוב איך התוכנית שמטריפה מדינה שלמה עובדת מאחורי הקלעים, וחזר עם הבטחה מהבמאי שהשיא עוד לפנינו. איך מצליחים לבלבל את הצופים, איזו הדחה שברה למעצבת התלבושות את הלב ולמה משולחן הפאנל זה הרבה יותר קשה לנחש מי המפורסם? / "שווה בדיקה" מנחם הורביץ

עדי אנה טלז'ינסקי מעצבת תלבושות הזמר במסכה מנחם הורביץ